24.Tüketici ödülleri dağıtıldı

24.Tüketici ödülleri dağıtıldı

Ticaret Bakanlığı her yıl çeşitli dallarda verilen tüketici ödülleri sahiplerini buldu.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl: bilinçli tüketici, yazılı basın, radyo-televizyon, programı, tüketici memnuniyetini ilke edinen firma, tüketici özel, bilimsel çalışma dallarında Tüketici Ödülleri verilmektedir.

24 yıldır verilen bu ödüllerin 2020 ve 2021 yılı için yazılı basın tüketici ödülü dalında, Tüketici Birliği Federasyonu çalışmaları layık görülmüştür.,Tüketici Birliği Federasyonu tarafından desteklenen ve 2018 yılında yayın hayatına başlayan, Türkiye’nin ilk ve tek tüketici haber portalı, Tüketici Postası 2020 yılı yazılı basın dalında ödül kazanmıştır.

Yine Tüketici Birliği Federasyonu üyesi Kütahya Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Cüneyt Köşe, Kütahya Doruk gazetesinde yazdığı köşe yazıları ile 2021 yılının yazılı basın tüketici ödülüne layık görülmüştür.

Düzenlenen ödül töreninde; 2020 yılı yazılı basın tüketici ödülünü Tüketici Postası adına, Tüketici Postası yayın kurulu üyesi Nejla Sakınmaz ve 2021 yılı yazılı basın tüketici ödülünü Tüketici Birliği Federasyonu üyesi, Kütahya Tüketici Hareketi Derneği Genel Başkanı Cüneyt Köşe, ödül plâketlerini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan aldılar.

2012 yılında kurulan Tüketici Birliği Federasyonu, ülkemizin birçok noktasındaki örgütlülüğü ile tüketici hakları mücadelesinde emek vermekte, katkı yapmaktadır. Ortaya konan yoğun emeğin, Ticaret Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiş olması, Tüketici Birliği Federasyonu için gurur ve sevinç kaynağıdır. Tüketici Birliği Federasyonu’nun çalışmalarını ödüllendiren Ticaret Bakanlığı’na ve ülkemiz tüketicisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tüketici Birliği Federasyonu“Türkiye’nin Vicdanı” duyarlılığı ile ülkemiz ve tüketici için emek vermeye devam edecektir.

Mehmet Bülent Deniz
Genel Başkan

Comments are closed.